Spectaculaire opening Robots love Music

21 september | u | u | Museum Speelklok |
De muziekrobots namen niet alleen het museum, maar ook de opening over!
Op spectaculaire wijze hebben drie robots donderdag 20 september de tentoonstelling Robots love Music in het Utrechtse Museum Speelklok geopend. De komende maanden staat het museum volledig in het teken van muzikale robots die vanuit de hele wereld naar Utrecht zijn gekomen.
Tijdens de opening was een bijzondere rol weggelegd voor Topo, de huisrobot van Chriet Titulaer. Nadat robot Amy op het podium werd geïnterviewd en samen met een vier meter hoge mechanische hand aftelde, mocht Topo de tentoonstelling daadwerkelijk openen.
De tentoonstelling
Robots love Music is tot en met 3 maart 2019 te zien. Talloze muziekrobots, waaronder de hypermoderne Shimon, de robotcollectie van Chriet Titulaer en de eeuwenoude, manshoge Klarinetspeler zijn dan in Utrecht te bewonderen. Vele van hen maken muziek. Ze spelen viool, blokfluit, piano, trompet, harp en zelfs banjo. Duidelijk wordt dat de oudste en nieuwste muziekrobots niet alleen hersens, maar ook een hart hebben.
Randprogrammering
Gedurende de tentoonstelling vinden er een groot aantal robotevenementen plaats op verschillende Utrechtse locaties. Zo treedt robot Shimon 26 september samen met zijn maker Gil Weinberg op in TivoliVredenburg tijdens Vrije Geluiden en speelt het Rosa Ensemble de muzikale voorstelling Koppie Koppie, Robokoppie! in de herfstvakantie in Museum Speelklok.
- 23 februari t/m 3 maart
Voorjaarsvakantie: muzikale familievoorstelling STOPKNOP!
23 februari t/m 3 maartVoorjaarsvakantie: muzikale familievoorstelling STOPKNOP!
- 14 februari t/m 3 maart
Volg de Robot-Trail in de tentoonstelling Robots love Music
14 februari t/m 3 maartVolg de Robot-Trail in de tentoonstelling Robots love Music
- 3 februari
Documentaire over Robot uit Robots love Music te zien in Museum Speelklok
3 februariDocumentaire over Robot uit Robots love Music te zien in Museum Speelklok
- 22 december t/m 3 maart
Kinderen eten ’s avonds voor de helft van de prijs bij stadsbrasserie De Utrechter!
22 december t/m 3 maartKinderen eten ’s avonds voor de helft van de prijs bij stadsbrasserie De Utrechter!
- 19 november t/m 3 maart
Grote interactieve robot-drummachine
19 november t/m 3 maartGrote interactieve robot-drummachine
- 21 september t/m 3 maart
Video eerste periode Robots love Music
21 september t/m 3 maartVideo eerste periode Robots love Music
- 1 januari t/m 20 november
↓ VOORGAANDE ACTIVITEITEN EN EVENEMENTEN ↓
1 januari t/m 20 november↓ VOORGAANDE ACTIVITEITEN EN EVENEMENTEN ↓
- 17 februari
Optreden Daan van den Hurk met Fotoplayer: Metropolis
17 februariOptreden Daan van den Hurk met Fotoplayer: Metropolis
- 15 februari
Exclusieve avondopening met Big Band Utrecht
15 februariExclusieve avondopening met Big Band Utrecht
- 7 februari
College met Leo Blokhuis
7 februariCollege met Leo Blokhuis