Let’s Dance: The Roaring Twenties
Luister, kijk en laat je deze avond meevoeren door de swingende muziek uit het veelbewogen jazztijdperk!
Met: Big Band Utrecht o.l.v. Martien de Kam, dansers/docenten Natalia Rueda & Federico Stella. Hanneke Koolen, docent dansacademie ArtEZ Arnhem, leidt de avond in.
De charleston ken je vast, maar ook dansen als de shimmy en de lindy hop kwamen op in de tijd van The Roaring Twenties. Het grote succes van de jazzmuziek uit de jaren 20, 30 en 40 betekende het begin van deze swingdance en veel van de nieuwe dansstijlen ontstonden in de Afrikaans-Amerikaanse gemeenschappen. Dit was ook de tijd dat ons collectiestuk de Weber Maesto werd gebouwd. In deze economisch en politiek roerige tijden was dansen een manier om je zorgen te vergeten. De muziek en swingdance werden mateloos populair, van nachtclubs en theater tot de grammofoon en radio.
Vanavond brengt Big Band Utrecht samen met de dansers én met een belangrijke rol voor de Weber Maesto een swingend optreden in Museum Speelklok. Dansers Natalia en Federico treden op met de charleston en lindy hop en laten je daarna graag zien hoe dit zelf kunt dansen. Hanneke Koolen, docent aan dansacademie ArtEZ, leidt de avond in. Lees hier meer over dansen in de roaring twenties.
Foto: Margriet Silvis-Bastiaenen
Tijden programma:
- Inloop 19.30 uur
- Duur 20.00 – 22.00 uur
Tickets:
- Reguliere toegangskaarten: € 15,-
- Met een Museumkaart / U-pas / VriendenLoterij VIP-kaart: € 10,-
- Passe-Partout voor twee avonden: € 25,-
- Passe-Partout voor vier avonden: € 50,-
- We Are Public-pas: gratis, reserveer hier
Agenda & nieuws
-
Voorstelling Belle en het Beest in de herfstvakantie
17 oktober t/m 21 oktoberVoorstelling Belle en het Beest in de herfstvakantie
17 oktober t/m 21 oktober -
Ontdek nieuwe klankinstallaties in de kunsthub
24 augustus t/m 5 novemberOntdek nieuwe klankinstallaties in de kunsthub
24 augustus t/m 5 november -
Speel de muzikale Speelklok Escape Game
Speel de muzikale Speelklok Escape Game
-
Luister naar de Speelklok Podcast
Luister naar de Speelklok Podcast
-
Locatievoorstelling Free to be Free
7 oktober t/m 14 oktoberLocatievoorstelling Free to be Free
7 oktober t/m 14 oktober -
Concertavond in Museum Speelklok
6 oktoberConcertavond in Museum Speelklok
6 oktober -
Koop nu je kaartje voor Museumnacht Kids Utrecht
28 oktoberKoop nu je kaartje voor Museumnacht Kids Utrecht
28 oktober -
VOORGAANDE ACTIVITEITEN EN EVENEMENTEN ↓↓↓
VOORGAANDE ACTIVITEITEN EN EVENEMENTEN ↓↓↓
-
Open Monumentendag in Museum Speelklok
9 septemberOpen Monumentendag in Museum Speelklok
9 september -
Zomervakantie in Museum Speelklok
8 juli t/m 3 septemberZomervakantie in Museum Speelklok
8 juli t/m 3 september