Le Guess Who?
Internationaal muziekfestival Le Guess Who? keert van 6-9 november terug naar Utrecht. Museum Speelklok is ook een van de locaties! Op vrijdag 7 november betreden drie artiesten het podium van het Middenschip.


Elk jaar in november neemt Le Guess Who? de hele stad Utrecht over, met meer dan 150 artiesten die optreden in poppodia, theaters, kerken, clubs en meer. Het festival staat in het teken van geluiden die je op andere plekken niet of nauwelijks te horen krijgt, maar die nieuwe perspectieven bieden op wat mogelijk is binnen de muziek.
Tickets voor Le Guess Who? zijn verkrijgbaar via leguesswho.com. Met dit ticket kun je ook de rest van het museum ontdekken. En andersom: met je entreeticket voor Museum Speelklok mag je ook de optredens bijwonen.
Op het programma
BHAJAN BHOY
Multi-instrumentalist, gitarist en componist BHAJAN BHOY creëert psychedelische soundscapes. Dit jaar keert hij terug naar Le Guess Who? voor een uniek en exclusief optreden op het grote kerkorgel van Museum Speelklok. Hij presenteert zijn nieuwe werk Summer In St. Mary’s, een dubbelalbum met meditatieve, minimalistische composities, opgenomen op het 19e-eeuwse kerkorgel van St. Mary’s Church.
Quinie
Quinie’s nieuwste album Forefowk, Mind Me – een verzameling traditionele liederen, bewerkingen en originele stukken – put uit Schotse, Ierse en Gaelische bronnen. Met haar stem als een fluitachtig instrument verbindt Quinie folk- en DIY-tradities, combineert ze zorg voor het verleden met nieuwsgierigheid naar de toekomst en onderzoekt ze de verbanden tussen mensen, dieren, voorouders en het land.
Tomo Katsurada
Tomo Katsurada staat bekend om zijn werk met de Japanse psychedelische band Kikagaku Moyo. Dit soloproject, waarin muziek en visuele verhalen met elkaar verweven zijn, weerspiegelt zijn dromen en de vele wedergeboorten die hij de afgelopen jaren heeft meegemaakt. Met zijn ingetogen zang, cello en elektrische gitaar creëert hij een warme, spirituele sfeer vol speelsheid en diepgang.